L'Oréal Professionnel Metal Detox

Profesionálna záruka všetkých služieb farbenia balayage a zosvetľovania. Po 7 rokoch výskumu v spolupráci s Ioanninskou univerzitou sme zistili, že počas farbenia, balayage a zosvetľovania reagujú kovy (obzvlášť meď) s oxidantom, čo spôsobuje lámanie a menej spoľahlivý farebný výsledok. Miera obsahu kovov vo vlasoch sa líši v závislosti od kvality vody na mieste kde žijeme a od poréznosti vlasov. Dokonca aj tá najčistejšia voda môže byť plná kovových častíc. Dôvodom je erózia, ktorú spôsobuje voda vo vodovodnom potrubí. S každým ďalším umytím sa tieto kovové častice hromadia vo vnútri vlasového vlákna. Čím väčšia je poréznosť vlasového vlákna, tým dochádza k väčšiemu hromadeniu kovov, pretože vlasové vlákno sa správa ako hubka. Vysoká hladina kovov vo vlasoch predstavuje nebezpečenstvo počas služby farbenia, balayage a zosvetľovania.

Protokol Metal Detox znižuje riziko lámania vlasov o 87 %* a farebné výsledky sú spoľahlivé, bez ovplyvnenia stupňa zosvetlenia a vývinu pigmentu pri farbení.

[Technológia Glicoamine]: Táto molekula je dostatočne malá na to, aby cielene pôsobila na kovy vo vnútri vlákna. Ide o chelatačné činidlo, ktoré je dostatočne malé na to, aby preniklo do vnútra vlasového vlákna. Ihneď ako prenikne do vnútra, silne priľne ku kovu, dokonca aj vtedy, keď je vo vlákne rozpustený nerovnomerne. Inými slovami Glicoamine neutralizuje kov, nech už sa nachádza kdekoľvek.

Služba Metal Detox obsahuje:

  • Prípravná starostlivosť, ktorá neutralizuje kovové častice - Starostlivosť s vysokou koncentráciou 10 % Glicoamine, obohatená o Ionene, chráni vlasové vlákno pred akoukoľvek službou tým, že neutralizuje zaťažujúce medené častice. Zároveň umožňuje optimálne vstrebávanie farby a neovplyvňuje proces zosvetlenia. Zachováva celistvosť vlasového vlákna, výsledná farba je homogénna a optimalizovaná.
  • Šampón, ktorý prečisťuje vlasy od kovových častíc - Šampón obsahuje Glicoamine a Ionene, šetrne prečisťuje vlasové vlákna tým, že z nich odstraňuje nahromadené kovové častice, napríklad meď. Vlasy vyzerajú zdravo a získajú späť svoj lesk.
  • Maska, ktorá chráni vlasy pred ukladaním nežiaducich častíc - Maska, obohatená o Glicoamine a Ionene, chráni vlasové vlákno pred ukladaním kovových častíc, čím znižuje jeho poréznosť. Vlasy sú intenzívne vyživené.
  • Starostlivosť, ktorá chráni vlasy pred ukladaním nežiaducich častíc - Starostlivosť s ľahkou textúrou je obohatená o 2 % Aminosilane a Ionene, po emulgovaní vytvára ľahkú penu, rýchlo sa vstrebáva do vlasového vlákna, ktorému prináša spevnenie. Obaľuje vlasové vlákno, ktoré je tak zároveň chránené proti ukladaniu kovových častíc a vlasy sú lesklejšie.
  • Ochranný krém, ktorý chráni vlasy pred ukladaním nežiaducich častíc - Tento ochranný bezoplachový krém s 1 % koncentrátom Glicoamine odstraňuje z vlasov kovy a chráni ich pred usádzaním nových častíc, čím zabraňuje lámaniu a zmene farby. Vytvorený s UV filtrami. Chráni vlasy pred poškodením a oxidáciou v dôsledku UV žiarenia a česania. Termoochrana až do 230 °C.
  • Koncentrovaný olej - Tento koncentrovaný olej obohatený o Glicoamine chráni vlasy pred ukladaním kovových častíc, zabraňuje lámaniu a zmene farby. Poskytuje vlasom termoochranu až do 230°C. Vlasy sú okamžite spevnené a vyživené.

---

*Inštrumentálny test: prípravná starostlivosť Metal Detox + technická služba + šampón + maska

Pozreli ste 10 z 10 produktov